Vishay Dale CRCW0805332RFKEAHP
Part No.:
CRCW0805332RFKEAHP
Description:
RES SMD 332 OHM 1% 1/2W 0805
Shipping
CRCW0805332RFKEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)