Vishay Dale CRCW08052K32FKTA
Part No.:
CRCW08052K32FKTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
CRCW08052K32FKTA Information
Series:
D/CRCW
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
2.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)