Vishay Dale CRCW0805270RJNEAHP
Part No.:
CRCW0805270RJNEAHP
Description:
RES SMD 270 OHM 5% 1/2W 0805
Shipping
CRCW0805270RJNEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
270 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)