Vishay Dale CRCW0805115RFKEAHP
Part No.:
CRCW0805115RFKEAHP
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES SMD 115 OHM 1% 1/2W 0805
Shipping
CRCW0805115RFKEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
115 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)