Vishay Dale CRCW060382R5FKTA
Part No.:
CRCW060382R5FKTA
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/10W 0603
Shipping
CRCW060382R5FKTA Information
Series:
D/CRCW
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
82.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)