Vishay Dale CRCW06037K32FKEAC
Part No.:
CRCW06037K32FKEAC
Description:
RES 7.32K OHM 1% 1/10W 0603
Shipping
CRCW06037K32FKEAC Information
Series:
CRCW-C
Resistance:
7.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)