Vishay Dale CRCW0603620RJNEAHP
Part No.:
CRCW0603620RJNEAHP
Description:
RES SMD 620 OHM 5% 1/3W 0603
Shipping
CRCW0603620RJNEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)