Vishay Dale CRCW06035K62FKTA
Part No.:
CRCW06035K62FKTA
Description:
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/10W 0603
Shipping
CRCW06035K62FKTA Information
Series:
D/CRCW
Resistance:
5.62 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)