Vishay Dale CRCW06034K70JNEAIF
Part No.:
CRCW06034K70JNEAIF
Description:
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603
Shipping
CRCW06034K70JNEAIF Information
Series:
CRCW-IF e3
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)