Vishay Dale CRCW06033K24FKEAHP
Part No.:
CRCW06033K24FKEAHP
Description:
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/3W 0603
Shipping
CRCW06033K24FKEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
3.24 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)