Vishay Dale CRCW060330M0JPTAHR
Part No.:
CRCW060330M0JPTAHR
Description:
RES SMD 30M OHM 5% 1/10W 0603
Shipping
CRCW060330M0JPTAHR Information
Series:
CRCW-HR
Resistance:
30 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)