Vishay Dale CRCW0603178RFKTA
Part No.:
CRCW0603178RFKTA
Description:
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0603
Shipping
CRCW0603178RFKTA Information
Series:
D/CRCW
Resistance:
178 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)