Vishay Dale CRCW060315R0JNEAHP
Part No.:
CRCW060315R0JNEAHP
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 15 OHM 5% 1/3W 0603
Shipping
CRCW060315R0JNEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)