Vishay Dale CRCW060314K7FKEAHP
Part No.:
CRCW060314K7FKEAHP
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/3W 0603
Shipping
CRCW060314K7FKEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
14.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)