Vishay Dale CRCW060310K0JNEAIF
Part No.:
CRCW060310K0JNEAIF
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603
Shipping
CRCW060310K0JNEAIF Information
Series:
CRCW-IF e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)