Vishay Dale CRCW0603100RDHEAP
Part No.:
CRCW0603100RDHEAP
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
Shipping
CRCW0603100RDHEAP Information
Series:
CRCW-P e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)