Vishay Dale CRCW04024R70JNEDIF
Part No.:
CRCW04024R70JNEDIF
Description:
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/16W 0402
Shipping
CRCW04024R70JNEDIF Information
Series:
CRCW-IF e3
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)