Vishay Dale CRCW040247R5FKEDC
Part No.:
CRCW040247R5FKEDC
Description:
RES 47.5 OHM 1% 1/16W 0402
Shipping
CRCW040247R5FKEDC Information
Series:
CRCW-C
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)