Vishay Dale CRCW040226K1FKTD
Part No.:
CRCW040226K1FKTD
Description:
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/16W 0402
Shipping
CRCW040226K1FKTD Information
Series:
D/CRCW
Resistance:
26.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)