Vishay Dale CRCW040222R0JNEDIF
Part No.:
CRCW040222R0JNEDIF
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
RES SMD 22 OHM 5% 1/16W 0402
Shipping
CRCW040222R0JNEDIF Information
Series:
CRCW-IF e3
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)