Vishay Dale CRCW0201270RJNED
Part No.:
CRCW0201270RJNED
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
RES SMD 270 OHM 5% 1/20W 0201
Shipping
CRCW0201270RJNED Information
Series:
CRCW0201 e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Resistance:
270 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)