Vishay Dale CRCW020114R7FNED
Part No.:
CRCW020114R7FNED
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/20W 0201
Shipping
CRCW020114R7FNED Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRCW0201 e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
14.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)