Vishay Dale CRCW010047R0FREL
Part No.:
CRCW010047R0FREL
Package:
01005 (0402 Metric)
Description:
RES 47 OHM 1% 1/32W 01005
Shipping
CRCW010047R0FREL Information
Series:
CRCW01005 e3
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1005
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.15mm)