CP4500B.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | CP4500B |
| Manufacturer | Correct Products, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Type | Wrist Strap with Cord |
| Cord Type | Coiled |
| Cord Termination | 4mm Snap Socket, Banana Plug |
| Cord Length | 6' (1.83m) |
| Strap Closure | 1 |
| Strap Material | Cam Lock |
| Strap Termination | Nylon |
| Size | 4mm Snap Stud |
| Color | 1 MOhms |
| Features | One Size |
| Number of Conductors | Black, Blue |
| Resistance | - |
The following parts include "CP4500B" in Silicon Labs CP4500B.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.