Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CMJ1000 TR PBFREE |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max) | 100V |
| Regulator Current (Max) | 1.32mA |
| Voltage - Limiting (Max) | 1.7V |
| Power - Max | 500mW |
| Applications | Silicon Field Effect |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOD-123FL |
The following parts include "CMJ1000 TR PBFREE" in Silicon Labs CMJ1000 TR PBFREE.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.