Vishay Dale CMF553R3000JKRE
Part No.:
CMF553R3000JKRE
Description:
RES 3.3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Shipping
CMF553R3000JKRE Information
Product Status:
Obsolete
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)