Vishay Dale CMF5537K200FKEB70
Part No.:
CMF5537K200FKEB70
Description:
RES 37.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Shipping
CMF5537K200FKEB70 Information
Resistance:
37.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)