Vishay Dale CMF552R2000GNEA
Part No.:
CMF552R2000GNEA
Description:
RES 2.2 OHM 1/2W 2% AXIAL
Shipping
CMF552R2000GNEA Information
Product Status:
Active
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)