Vishay Dale CMF5520K500FNEB
Part No.:
CMF5520K500FNEB
Description:
RES 20.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Shipping
CMF5520K500FNEB Information
Product Status:
Active
Resistance:
20.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)