YAGEO CFR-50JT-52-360R
Part No.:
CFR-50JT-52-360R
Description:
RES 360 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFR-50JT-52-360R Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)