YAGEO CFR-50JR-52-1K8
Part No.:
CFR-50JR-52-1K8
Description:
RES 1.8K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFR-50JR-52-1K8 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)