YAGEO CFR-25JT-52-4K3
Part No.:
CFR-25JT-52-4K3
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 4.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CFR-25JT-52-4K3 Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CFR
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
4.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)