Stackpole Electronics Inc CFM14JA3K90
Part No.:
CFM14JA3K90
Description:
RES 3.9K OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CFM14JA3K90 Information
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)