Stackpole Electronics Inc CFM14JA2M70
Part No.:
CFM14JA2M70
Description:
RES 2.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CFM14JA2M70 Information
Resistance:
2.7 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)