Stackpole Electronics Inc CFM12JT3R60
Part No.:
CFM12JT3R60
Description:
RES 3.6 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFM12JT3R60 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
3.6 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)