Stackpole Electronics Inc CFM12JT1M30
Part No.:
CFM12JT1M30
Description:
RES 1.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFM12JT1M30 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.3 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)