Stackpole Electronics Inc CFM12JA330K
Part No.:
CFM12JA330K
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 330K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFM12JA330K Information
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
CFM
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
330 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)