Stackpole Electronics Inc CF1JA430R
Part No.:
CF1JA430R
Description:
RES 430 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
CF1JA430R Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)