Stackpole Electronics Inc CF12JT3M60
Part No.:
CF12JT3M60
Description:
RES 3.6M OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CF12JT3M60 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
3.6 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)