Stackpole Electronics Inc CF12JA3M90
Part No.:
CF12JA3M90
Description:
RES 3.9M OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CF12JA3M90 Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
3.9 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)