CD4033BF3.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CD4033BF3 |
| Manufacturer | RCA |
| Series | CD4033 |
| Package/Case | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Display Type | - |
| Configuration | 7 Segment |
| Interface | - |
| Digits or Characters | 1 Digit |
| Current - Supply | 1 mA |
| Voltage - Supply | 5V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "CD4033BF3" in Silicon Labs CD4033BF3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.