CCGM1A1-BGA324.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CCGM1A1-BGA324 |
| Manufacturer | Cologne Chip |
| Series | GateMate™ |
| Package/Case | 324-FBGA (0.8mm pitch) |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Number of LABs/CLBs | - |
| Number of Logic Elements/Cells | 20480 |
| Total RAM Bits | 1310720 |
| Number of I/O | 162 |
| Number of Gates | - |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 1.1V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 324-FBGA (15x15) |
The following parts include "CCGM1A1-BGA324" in Silicon Labs CCGM1A1-BGA324.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.