CAT1021WI-25-G.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | CAT1021WI-25-G |
| Manufacturer | Catalyst Semiconductor Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Voltage - Threshold | 2.55V |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Reset | Active High/Active Low |
| Reset Timeout | 130ms Minimum |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
The following parts include "CAT1021WI-25-G" in Silicon Labs CAT1021WI-25-G.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.