C151.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | C151 |
| Manufacturer | RedWave Labs |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Laser Diode Controller |
| Data Rate | - |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V, 10.8V ~ 13.2V |
| Current - Supply | 250 mA |
| Current - Modulation | 20mA |
| Current - Bias | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | Module |
| Mounting Type | - |
The following parts include "C151" in Silicon Labs C151.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.