KEMET C1206C104G3GAC3020
Part No.:
C1206C104G3GAC3020
Description:
CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 1206
Shipping
C1206C104G3GAC3020 Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)