KEMET C0805C104M3REC7210
Part No.:
C0805C104M3REC7210
Description:
CAP CER 0805 0.1UF 25V X7R 20%
Shipping
C0805C104M3REC7210 Information
Series:
ESD SMD Comm X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)