KEMET C0603X682K5GECTU
Part No.:
C0603X682K5GECTU
Description:
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
C0603X682K5GECTU Information
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)