Taiwan Semiconductor Corporation BZD27C33PW
Part No.:
BZD27C33PW
Package:
SOD-123W
Description:
DIODE ZENER 33V 1W SOD123W
Shipping
BZD27C33PW Information
Package/Case:
SOD-123W
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 24 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)