Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | BLS3135-65I |
| Manufacturer | Ampleon USA Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | SOT-422A |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 75V |
| Frequency - Transition | 3.5GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Gain | 7dB |
| Power - Max | 200W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 2A, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 8A |
| Operating Temperature | 200°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Supplier Device Package | SOT422A |
The following parts include "BLS3135-65I" in Silicon Labs BLS3135-65I.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.