B4C152D.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | B4C152D |
| Manufacturer | EMI FILTER COMPANY |
| Series | B4 "C" circuit |
| Package/Case | Axial, Bushing |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 1500 pF |
| Tolerance | 0%, +100% |
| Voltage - Rated | 200V |
| Current | 10 A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss | 23dB @ 100MHz |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.39mm) |
| Height (Max) | - |
| Thread Size | - |
The following parts include "B4C152D" in Silicon Labs B4C152D.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.